top of page
Search
 • Writer's pictureInga Zeile

Visa patiesība par būšanu vienai.

“Esmu brīva, neatkarīga sieviete. Brīva, neatkarīga sieviete!” atkārtoju šo mantru un sēžu ieslēgta guļamistabā, kamēr pa pārējo dzīvokli siro lapsene, kuru man ir bail nosist. Jā, brīva un neatkarīga. Tajā vasarā es ne tikai iemācījos tikt galā ar lapsenēm (jāatzīst, tas bija vairāk emocionālas bailes nekā sievietei nepārvarams šķērslis), bet arī stiept riteni uz piekto stāvu, tajā rudenī iemācījos atgaisot radiatorus, muskuļi uzauga lielāki no Rimi iepirkuma maisu stiepšanas, bet pati sapratu, ka ar sevi vien man ir pietiekami interesanti, lai nevajadzētu vīrieti, lai kliedētu manu garlaicību. Bet tomēr, kā tad īsti ir, būt vienai?


Kopumā jau ir diezgan ok. Es varu dienām ilgi pavadīt tā, ka neviens nezina, kur es atrodos. Ledusskapī visa ir pietiekami tikai sev pašai. Nevienam nevajag skaidrot savas ikdienas gaitas, var flirtēt, var pat vest džekus mājās (kamēr nedzīvo pie vecākiem, kā es šobrīd). Bet stāsts nav par to. Kā tad ir būt vienai?


 1. Būt vienai nozīmē uz katru pasākumu, kur teikts, ka vari ņemt +1, pieteikt šo +1 un tomēr nedaudz cerēt, ka uz pasākuma laiku viņš uzradīsies. Trīs dienas pirms pasākuma atskārst, ka plus viena nav un uzaicināt līdzi draudzeni.

 2. Būt vienai nozīmē iztērēt no 350-500 EUR mēnesī no saviem ienākumiem par dzīvokli vienai pašai vai dzīvot pie vecākiem, jo to nevari atļauties.

 3. Būt vienai nozīmē, ka puse no taviem sapirktiem produktiem būs beigti pēc nedēļas, jo tik daudz, cik nopirki toreiz, kad biji super izsalkusi, nekad nevarēsi apēst.

 4. Būt vienai nozīmē Bolt pasūtīt ēdienu uz 12 EUR (jo minimālā piegādes summa) un tad mēģināt to visu sevī iestūķēt.

 5. Būt vienai nozīmē neskūt kājas, jo kam gan?

 6. Būt vienai nozīmē darīt, kas vien tev ienāk prātā (atkal jau, ja tu fakin’ nedzīvo pie vecākiem).

 7. Būt vienai nozīmē atgaiņāties no radinieku “nu vai tiešām nav neviena īpaša tavā dzīvē?” jautājumiem.

 8. Būt vienai, ja tomēr gribi kādu blakus, ir skrollēt cauri šausmu šausmām tinderī, cerot, ka tev paveiksies tā kā tai vienai draudzenei, kurai ir vēl viena draudzene, kurai ir draudzene, kuras draudzene atrada sev normālu džeku tinderī.

 9. Būt vienai, ja visām tavām draudzenēm ir attiecības, nozīmē vienmēr būt piektajam ritenim.

 10. Būt vienai nozīmē, ka katrs var tev sniegt padomus par to, kādai tev jābūt, lai tu vairs nebūtu viena.

 11. Būt vienai nozīmē ar laiku samierināties ar šo stāvokli, bet tāpat ik pa laikam atcerēties tos laikus, kad lielākā problēma sadzīvē bija tas, ka džeks blakus baigi skaļi krāc.


Bet galu galā, būt vienai tāpat ir labāk nekā samierināties un būt ar kādu tikai tāpēc, lai nebūtu viena. Un tā ir augstākā sevis mīlēšanas pilotāža.


Man patīk tosti, un īpaši tāpēc, ka šodien ir piektdiena, es šodien pacelšu glāzes par visiem piektajiem riteņiem un visiem, kuri nezaudē cerības un tomēr iet randiņot un cer uz to labāko. Es apskaužu un apbrīnoju jūsu entuziasmu un pozitīvismu. Pacelšu glāzes arī par tiem, kuri ir mierā ar būšanu vieniem un iemācījušies piedrāzt visu, ko apkārtējie viņiem saka. Es to visu vēl mācos.145 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page